Alfa Romeo Logo

Models

VELIKA NAGRADA AVSTRIJE EYETIME 2018 PRVENSTVA FORMULE 1 – DIRKA – NEDELJA

Oba dirkača moštva formule 1 Alfa Romeo Sauber osvojila točke – Charles Leclerc je končal na devetem mestu, Marcus Ericsson na desetem

Vreme: sončno in suho, temperatura zraka 22–24 °C, temperatura steze 44–49 °C

Moštvo formule 1 Alfa Romeo Sauber se je odlično odrezalo na letošnji Veliki nagradi Avstrije, saj sta oba dirkača osvojila točke. Čeprav je Charles Leclerc dirko začel na 17. mestu zaradi kazni petih startnih mest (menjava menjalnika), mu je uspel dober start in je pridobil več mest. V drugem krogu je preširoko zapeljal v ovinek, zato je padel na 19. mesto. Od tega trenutka se je začel uspešno prebijati proti sredini lestvice. Tudi za Marcusa Ericssona je bil to dober konec tedna, saj je celotno dirko prevozil s konstantno hitrim tempom. Dirko je začel z 18. mesta, nato pa postopoma napredoval vse do konca dirke in tako še drugič v sezoni osvojil točke. Moštvo formule 1 Alfa Romeo Sauber Avstrijo zapušča z novimi tremi točkami – Charles Leclerc je končal na devetem mestu (2 točki), Marcus Ericsson pa na desetem (1 točka).

Moštvo formule 1 Alfa Romeo Sauber je trenutno na 9. mestu med konstruktorji (16 točk). V točkovanju dirkačev je Charles Leclerc trenutno na 14. (13 točk), Marcus Ericsson pa na 18. mestu (3 točke).

Marcus Ericsson (številka dirkalnika 9):

C37 (šasija 01/Ferrari)

Rezultat: 10. mesto. Dirko je začel s pnevmatikami »soft«, ki jih je po 45 krogih zamenjal s pnevmatikami »supersoft«

»To je bila odlična dirka. V dirkalniku sem se dobro počutil, od starta sem ohranjal visok tempo. Naša strategija se je zelo dobro obnesla. Naši mehaniki so še enkrat več opravili hiter postanek v boksih, zato sem resnično ponosen na ekipo. Za moštvo je odlično, da sta oba dirkalnika danes osvojila točke, zlasti po včerajšnjih zahtevnih kvalifikacijah. Vsi smo lahko ponosni na to, kako smo se pobrali. Resnično sem vesel za moštvo in zase. Veselim se Silverstona, ki je eno mojih najljubših dirkališč.«

Charles Leclerc (številka dirkalnika 16):

C37 (šasija 04/Ferrari)

Rezultat: 9. mesto. Dirko je začel s pnevmatikami »supersoft«, ki jih je po 16 krogih zamenjal s pnevmatikami »soft«

»Za mano je razburljiv dan. Na startu sem nekoliko napredoval, nato pa sem po nekaj krogih izgubil par mest, zato sem imel težko nalogo pridobiti dovolj mest za osvojitev točk. Med dirko se je veliko dogajalo, bilo je nekaj dobrih prehitevanj, zato sem danes užival v vožnji. Oba dirkača sva končala med prvimi desetimi, kar je za moštvo odličen rezultat. To vsem nam daje dodatno motivacijo za prihodnje dirke, zato se že veselim, kaj nas čaka.«

Fre´de´ric Vasseur, vodja moštva:

»To je bila za nas zelo dobra dirka. Čeprav sta jo oba dirkača začela precej iz ozadja, sta dobro napredovala. To, da sta danes dva dirkalnika osvojila točke, je pomemben dosežek za celotno moštvo na dirkališču in v tovarni. Je še en znak, da gremo v pravo smer. Ostati moramo osredotočeni, da bomo na naslednjih nekaj dirkah nadaljevali v tej smeri in prvo polovico sezone lahko ocenili s pozitivno oceno.«